loading

Автоцивілка (ОСЦПВ) – вид страхового захисту, який гарантує, що збитки, спричинені автовласнику з вини іншої особи, будуть погашені за рахунок виплат страхової компанії.

Електронний поліс ОСЦПВ – це швидкий спосіб оформлення та зручний формат зберігання поліса без будь-яких паперових носіїв.

Переваги електронного поліса

Не потрібно відвідувати представництво страхової компанії, оформлення на сайті триває декілька хвилин

Пред’являти електронний поліс можна з будь-якого пристрою (смартфон, планшет, ноутбук), він має аналогічну юридичну силу, як і паперовий поліс ОСЦПВ

Договір автоматично потрапляє в базу МТСБУ, немає ризику отримати недійсний поліс

Вам не доведеться відновлювати електронний поліс, адже його не можливо загубити чи зіпсувати

Як оформити поліс

Введіть параметри авто

Введіть параметри авто
Оберіть страхову компанію

Оберіть страхову компанію
Вкажіть особисті дані та сплатіть карткою

Вкажіть особисті дані та сплатіть карткою
Отримайте е-поліс на email

Отримайте е-поліс на email

Для оформлення поліса на сайті онлайн вам потрібні дані:

 • Свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт)
 • Документ, що посвідчує особу (паспорт, ID-картка, посвідчення водія)
 • Ідентифікаційний код (за наявності)

Послуги з оформлення страхових полісів надає Постачальник Сервісу – Товариство з обмеженою відповідальністю «НЕКСТЕП СОЛЮШНЗ» (сервіс EWA).

Як виглядає електронний поліс

Поліс формується з унікальним номером у форматі PDF-файлу, що зручно відкривається в смартфоні, планшеті або комп’ютері. Дані е-поліса фіксуються в базі МТСБУ.

Впровадження е-поліса в Україні

Згідно з розпорядженням №3631 від 31.08.2017 затверджено впровадження електронного поліса ОСЦПВ.

Перевірка е-поліса поліцією

Чинність е-поліса ОСЦПВ можна перевірити за номером поліса або за номером транспортного засобу на сайті МТСБУ (Моторно-Транспортне Страхове Бюро України).

Від чого залежить вартість поліса ОСЦПВ?

Вартість поліса буде розрахована за зазначеними параметрами з допомогою онлайн-калькулятору. Що впливає на вартість поліса:

 • Тип транспортного засобу. Чим більший об'єм двигуна, тим дорожчий страховий поліс.
 • Місце реєстрації власника. Для різних населених пунктів існує свій коефіцієнт розрахунку. При цьому враховується розмір міста, кількість автомобілів, інтенсивність руху. Чим більший коефіцієнт – тим дорожчий поліс.
 • Період використання транспортного засобу. Цей параметр важливий для таксі або автомобілів, що використовуються для перевезень пасажирів/вантажів з метою отримання прибутку і які підлягають обов'язковому технічному контролю.
 • Розмір франшизи. Чим більше розмір франшизи, тим дешевше вартість полісу Автоцивілки і навпаки. Розмір франшизи не залежить від визначених коефіцієнтів. Кожна страхова компанія встановлює той розмір франшизи, який вважає необхідним.

Інформація про партнера:
Товариство з обмеженою відповідальністю «НЕКСТЕП СОЛЮШНЗ» (сервіс EWA):

 • код ЕДРПОУ: 36982875
 • юридична адреса: 04050, м. Київ, вул. Мельникова, буд.12
 • поштова адреса: 03150, м. Київ, вул. Ямська, буд. 72
 • телефон: +380 44 333 74 51
 • адреса електронної пошти: help@ewa.ua

Правила обробки персональних даних

Поширені запитання

Що таке електронний поліс ОСЦПВ?
open

Електронний поліс автоцивілки має аналогічну юридичну силу, як і паперовий варіант, оскільки дані автоматично вносяться в базу МТСБУ.

Як перевірити дійсність е-поліса?
open
Перевірити дійсність поліса можна на офіційному сайті МТСБУ, використовуючи державний номер авто або номер страхового поліса.
Як я можу отримати свій поліс?
open

Після оформлення і оплати поліс автоцивілки приходить на вказану при оформленні адресу електронної пошти у форматі PDF-файлу. Е-поліс не потребує друку, його достатньо зберігати в телефоні або планшеті.

Що таке франшиза?
open

Це та частина збитку, яку при настанні страхового випадку страхова компанія не компенсує автовласнику. Тобто наявність франшизи передбачає, що певну суму збитку страхувальник покриє самостійно за власний рахунок.

Страховий поліс в застосунку ДІЯ
open

ДІЯ відображає інформацію виключно про договір страхування, укладений щодо транспортного засобу, власником або зареєстрованим користувачем  якого є ви особисто. При цьому, пошук здійснюється за одночасним співпадінням двох параметрів: державного реєстраційного номеру та VIN-коду транспортного засобу (ТЗ). Якщо ви не є власником, або зареєстрованим користувачем ТЗ, ДІЯ не відображатиме інформацію про укладені вами договори страхування. Мобільний застосунок робить запит за номером авто в систему МТСБУ щодо наявності страхового полісу. Якщо ваш поліс дійсний, в меню техпаспорта відобразиться рожевий рухомий рядок. А якщо термін дії полісу закінчився, жовтий.

Як швидко поліс з’явиться в застосунку ДІЯ
open

У випадку, якщо договір страхування укладено сьогодні, перевірте наявність полісу в ДІЯ на наступний робочий день. У випадку оформлення поліса в п’ятницю – перевірте дані не раніше понеділка. Якщо при внесенні інформації в Єдину централізовану базу даних МТСБУ страховиком допущена помилка в державному номерному знаці або VIN-коді ТЗ, то договір не відобразиться в ДІЇ.

Що робити при втраті електронного поліса?
open

Інформація про діючі поліси знаходиться в централізованій базі даних МТСБУ та у системі Страхової Компанії.

При втраті поліса вам необхідно звернутися до Страхової Компанії з проханням надати дублікат або звернутися за допомогою в службу підтримки (044) 333-74-51 або help@ewa.ua

Я не отримав на e-mail свій електронний поліс, що робити?
open

Зазвичай лист із вкладенням електронного поліса надходить протягом 5 хвилин, якщо ви все ж таки не отримали лист – перевірте скриньку «СПАМ». У разі відсутності листа з електронним полісом зверніться в службу підтримки сервісу EWA за контактними даними: (044) 333-74-51 або help@ewa.ua

В полісі допущено помилку. Як виправити?
open

В цьому випадку користувачу потрібно звернутися в службу підтримки сервісу EWA: (044) 333-74-51 або help@ewa.ua

З більшістю страхових компаній співробітник підтримки зможе відразу здійснити безкоштовне переоформлення поліса. Це стосується випадків, коли потрібно відредагувати:

 • ІПН (РНОКПП)
 • ПІП
 • Дату народження
 • Адресу
 • Державний номер
 • Він-код
 • Інформацію про документ, що підтверджує особу

Якщо зміни стосуються інших даних, потрібно здійснити анулювання поліса і оформлення нового. Процедура анулювання полісів може відрізнятися для різних страхових компаній. Більш детально про неї розкаже співробітник служби підтримки.

Як отримати виплату за електронним полісом/договором страхування?
open

Вам потрібно якомога швидше звернутися за зазначеним у полісі телефоном гарячої лінії вашої страхової компанії та слідувати отриманим інструкціям.

Як я зможу пред'явити поліції е-поліс?
open

Згідно з доповненнями до пункту 2.1 правил дорожнього руху з 27 березня 2019 року водії можуть підтвердити наявність поліса ОСЦПВ з мобільного телефона, планшета та іншого девайса.

Як оплатити поліс онлайн?
open

Оплата страхових полісів здійснюється онлайн через платіжний сервіс Portmone.com картками Visa та MasterCard будь-якого банку України. Для оплати вам потрібно ввести 16 цифр номера картки, термін дії (рік та місяць), CVV/CVC-код (3 цифри на звороті картки).

Сталася помилка при оплаті карткою?
open

Помилки можуть виникати з різних причин: недостатньо коштів, заблокована картка, термін дії картки закінчився, встановлені ліміти на інтернет-платежі. Якщо сталася помилка при оплаті страхового поліса, будь ласка, зверніться в службу підтримки банку, де ви отримали картку. Контакти банку вказані на зворотному боці вашої картки.